Format Kitap
Barkod 9789753637435
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 400
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Pierre Bourdieu

Televizyon Üzerine, günümüz sosyolojisinin temel kuramcılarından Bourdieu´nün 18 Mart 1996´da College de France´ta verdiği Mayıs 1996´da Paris Premiere kanalında yayınlanan Televizyon üzerine başlıklı iki dersin yeniden gözden geçirilip düzeltilmiş halini, Gazeteciliğin Baskı Gücü ve Olimpiyat Oyunları başlıklı iki ek yazıyı, ayrıca, Gazetecilik ve Siyaset başlıklı bir Sonsözü içeriyor.

Fransa´da aylar boyunca bütün büyük gazetecileri, gazete, dergi ve televizyon kanallırının yazar ve yorumcularını ayağa kaldıran kitap şimdi Türkçe´de... Özellikle gazetecilik dünyasını iyi tanıyan Turhan Ilgaz kaleme aldı.

... okurlar, üslupları (kabadayı, küfürbaz, benmerkezci, teşhirci...) ile göz dolduran (!) köşe yazarlarının, bembeyaz porselen dişlerini gösteren müstehzi gülücükleriyle konuklarını/muhataplarını aşağılamaya çalışan, cahil, yarıcahil, bilgiç, ukala, küstah TV programcılarının, her konuda hazır reçeteleri bulunan malumatfuruş ekran-aydınlarının (Bourdieu´nün ´fast-thinker´ dediği) Türkiye müshalarını, bu kitapta teker teker anımsayıp tanıyacaklardır.
(Arka Kapak)

devamını oku..
Kategori : Genel İletişim
% 30
indirim
3.89
Liste Fiyatı : 5.56
Kazancınız : 1.67
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.