Detaylar

Kategori Çağdaş İslam Düşüncesi
Yayıncı Okur Kitaplığı
Liste Fiyatı 21.50
Format Kitap
Barkod 9786054877423
Yayın Tarihi 2015-03-25
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 176
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 195

Bilge Terzi Mehmet Said Çekmegil

Müslümanların düşünce ve anlayış sorunlarını, engin bir tetkik ve sorumluluk duygusuyla ele alan M. Said Çekmegil İslâmî düşüncenin temel kaynak merkezinde yeniden uyanışı yolunda bir Müslüman, bir terzi, bir yazar, yayıncı gibi pek çok niteliklere sahip alaylı bir mütefekkirdi.
Hayatı boyunca Malatya'da sürdürdüğü çalışmalarla, kaynaklara dönüşü savunan tecdid hareketinin sesi olmayı amaçlayan kitaplarla, kurduğu fikir kulübü ile katıldığı yurt içi ve yurt dışı konferans ve seminerlerle Müslümanların bozulan temel bütünlüğünü kurmaya çalıştı. Düşüncesiz, dilsiz, kavramsız, eleştirisiz ve sahih bilgiye dayanmayan bir İslâm anlayışının felce uğramış bir bilinç, Müslümanların yazgısı olamazdı. Bu düşünce ile bir bilinç dünyası inşa etmek istedi M. Said Çekmegil.
Metin Önal Mengüşoğlu yakından tanıdığı M. Said Çekmegil'i anlatıyor Bilge Terzi kitabında.
Çekmegil'in kişiliğinde tanık olduğu son alaylı mütefekkirin ilginç hayat ve düşünce serüvenini bütün boyutlarıyla yansıtıyor. Çok az yazarın yakalayabileceği bir içtenlikle ve duyarlıkla Said Ağabeyini anlatıyor. Ona duyduğu sevgiyi dile getirirken onun fikir dünyasının temellerini de ortaya koyan bir sorumluluk bilinci ile hareket ediyor. Bilge Terzi, hepimizin Said Ağabeyini daha yakından tanımak için...

Emeği Geçenler

Yazar   : Metin Önal Mengüşoğlu

Satış

% 32
indirim
14.62
Liste Fiyatı : 21.50
Kazancınız : 6.88
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %32 indirim