Detaylar

Kategori İslam Üzerine Yazılar
Yayıncı Okur Kitaplığı
Liste Fiyatı 29.00
Format Kitap
Barkod 9786054877263
Yayın Tarihi 2014-12-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 278
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 195

Anladıkça Artan

Fıtrat, vicdan, kalp ve onun düşünme fonksiyonu, bütün insanların içerisinde ilâhî ruh üflenmesiyle beraber daha yaratılıştan mevcut, kendini hesaba çekme melekesidir. Yani akıllılık denildiğinde bir mümin bunu iman, vicdan ve bozulmamış fıtrat sahipliği şeklinde anlamalıdır.
Düşünme ile vahiy, aktüel durum ile temel kavramlar arasındaki ilişkileri her zaman başa almış olan yazar, Anladıkça Artan adlı elinizdeki kitabında değişik zamanlarda yazdığı irili ufaklı yazılarını bir araya getiriyor.
Kitapta, hem zihniyet düzlemindeki süreklilik arz eden çapaklı yaklaşımlara temas edilmekte hem de günün acil sorunlarına dair değerlendirmeler sunulmaktadır. Yazar, inanmayı yitirmek pahasına anlamaya başladıklarını söyleyenlerin aksine anladıkça, artan imanının güveniyle meselelere yaklaştığını bir kere daha hatırlatmaktadır. Bu kapsamda, son yıllarda yoğun olarak tartışılan Protestanlaşma, dindarlık, gelenekçilik, Türk Müslümanlığı, İslâmî sol, muhalefet, Kürt/Türk sorunu, taassup, adalet, fıtrat, vicdan, hayatın edilgen tarafı olarak kodlanan kadın, muhafazakârlık gibi konular kitabın ana fikriyle bağlantılı olarak ele alınan meselelerdir. Memleket meselelerine kinle değil vicdan ve fıtrat doğrultusunda bakıldığında, daha sağlıklı sonuç ve yargılara ulaşılacağı rahatlıkla söylenebilir. Yazarın kişiler ve eserler ekseninde yazdığı tenkitlerin de yer aldığı bu kitap, ayrıca marufu iş edinip münkerden sakınmaya çalışma mükellefiyetinin bütünlüğüne sahip, tam bir metin şeklinde de okunabilir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Metin Önal Mengüşoğlu

Satış

% 40
indirim
17.40
Liste Fiyatı : 29.00
Kazancınız : 11.60
Miktar :  
Adet

Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40 indirim