Format Kitap
Barkod 9786054494095
Yayın Tarihi 2011-10-10
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 286
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 14 X 21

Emeği Geçenler :
Yazar   : Özgür Yılmazkol

Sinemanın dünyadaki misyonu, etkisi ve yansımaları dikkate alındığında Türk Sinemasının özellikle 90ların ikinci yarısından itibaren belirgin bir şekilde ivme kazandığı görülecektir.
Türk Sineması daha proje aşamasındayken aldığı ulusal ve uluslar arası desteklerle farklı tür ve anlatı yapısına sahip filmlerin çekildiği bir süreci yaşar hale gelmiştir. Alan ile ilgili enformasyonun artan önemi de süreci çeşitlendiren ve cesaretlendiren diğer unsurlar olarak değerlendirilebilir. Tüm bu bileşenler, Türk Sinemasına önce nicelik olarak ardından da nitelik açısından altın dönemlerinden birini yaşatmaktadır. Bu önkabulden hareketle 2000 ve sonrası Türk Sinemasını geçen on yıllık dönemde nasıl bir seyir izlediğine dair incelemekte fayda bulunmaktadır.

Elinizdeki çalışmada 2000 ve sonrası Türk Sineması on yıllık dönem; yönetmen, akım, anlatı, dil, oyuncu, biçim, senaryo, estetik ve tür bağlamında özellikle kültürel çalışmalar perspektifinden irdelenmiş, böylelikle söz konusu zaman diliminin ışığında Türk Sinemasının genel profili çıkarılmaya çalışılmıştır.

Katkıda Bulunanlar:
A. DENİZ MORVA KABLAMACI DUYGU ÇELİKER EMİNE UÇAR İLBUĞA
GÜL YAŞARTÜRK LALE KABADAYI ÖZGÜR YILMAZKOL SEYFİ KILIÇ
SEYHAN AKSOY TÜLİN SEPETÇİ YUSUF YURDİGÜL

devamını oku..
Kategori : Genel İletişim
% 40
indirim
23.94
Liste Fiyatı : 39.90
Kazancınız : 15.96
Miktar :  
Adet
Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40 indirim